Nemunas LT 462 km baidare per keturias dienas 2012.09.06-09 [Foto]

Du ištvermės sporto mėgėjai (Robertas Giedraitis ir Gintaras Čepas) planavo per tris dienas dviviete baidare perplaukti visą Nemuno upę Lietuvos teritorijoje, apie  462 km.

Plaukimas prasidėjo  Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje. Šviežiomis jėgomis ir palankiu oru per pirmą dieną buvo įveikta 150 km per 17 val. Spėjome ne tik irkluoti, bet ir grožėtis nuostabia Nemuno gamta ir gyvūnija. Antys, gulbės, garniai, žuvėdros užtverdavo tai vėl atitverdavo mums vandens kelią, bebrai gasdindavo garsiai mušdami vandenį uodega, ūdra sumaniusi išsimaudyti nardė prie pat mūsų baidarės, krante vaikštinėjo pasiklydęs stirniukas.   Antrą dieną mus pasitiko lietus ir stiprus vakarų vėjas, Kauno marios pridėjo dar ir pusmetrinių bangų, kurios neleido užkaist. Antrą dieną įveikta tik 75 km per 12 val. Trečią dieną  entuziastingai kibome į irklus, bet pasitiko dar stipresnis vėjas (8-10 m/s), kuris plėšė irklus iš rankų ir Nemuno srovę šiaušė sudarydamas aukštas stovinčias bangas. Iriamės apie 17,5 val. per kurias buvo įveikta 110 km.  Ketvirtos dienos rytas pasitiko saule ir ramiu vėju, kuris pusiaudieny buvo sustiprėjęs ir priminė apie save. Iki finišo buvo likę vos 125 km. Ties  Smalininkais turėjome atlikti privalomą registracija pas pasieniečius, kuri nesukėlė daug rūpesčių, leidimais pasirūpinta iš anksto. Lietuvos pasienyje su Rusija Lietuvos pusėje matėme labai daug bokštelių su besisukiojančiomis filmavimo kameromis, tikriausiai pasieniečiai mus stebėjo, tad kartais jiems šypsojomės ir mojavome. Rusijos pusėje tokių bokštelių nematėme, tačiau dienai įpūsėjus sulaukėme svečių iš Rusijos – greitaeigis rusų kateris priplaukė prie mūsų ir katerio kapitonas klausia: Lietuviai? Atsakėm: Taip. Palinkėjo sėkmės ir nuplaukė. Atidavę paskutines jėgas Nemuno (Rusnės, Atmatos) atkarpą įveikėme per 17 val. Nemuno deltą praplaukėme jau tamsoje, turėjome GPS navigaciją ir stebėjome mirksinčius plūdurus, kurie mums nurodė kelią ir tamsoje. Finišas buvo numatytas Ventės rage, todėl dar teko 3 km tamsoje linksmai pasisupti ant metriniu Kuršių marių bangų, kurios tik ir taikėsi užlieti baidarę. Likus šimtui metrų iki kranto baidarę pasukom palei bangas ir lyg banglentę bangos baidarę dideliu greičiu akimirksniu nuplukdino iki kranto. Visa laimė, kad pataikėme į mažą neakmenuotą kranto dalį ir saugiai išsilaipinome Ventės rage pasiekę tikslą. Palaikymo komanda pasitiko su garuojančia sriuba ir meduoliniais medaliais.  Nemuną Lietuvos teritorijoje(462 km)  perplaukėme  per keturias dienas.

Dėkojame visiems už draugišką ir finansinę paramą-palaikymą, kurio tikrai reikėjo. Ačiū Domui, kuris mus nuvežė iki starto vietos. Ačiū lydinčiai palaikymo komandai Gediminui, Monikai ir Edgarui. Ačiū jiems visiems už kantrybę, už skirta laiką, už garuojančią vakarienę ir už paskolintą pagalvę.
Foto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *